Podnikanie na hulváta

Autor: Teodor Komenda | 24.10.2014 o 10:02 | Karma článku: 2,84 | Prečítané:  204x

K tomuto zamysleniu ma viedli olejové škvrny vyskytujúce sa v okolí nášho kontajneru. Ako sa neskôr zistilo tak, takýmto spôsobom sa jedna „začínajúca“ podnikateľka zbavovala zodpovednosti, čo s použitým olejom. Áno poviete si, sú zberne použitého oleja, ale kto to tam bude neustále vláčiť a určite je potrebné za jeho znehodnotenie, či zužitkovanie zaplatiť. Tak, keď ma nikto nevidí, rýchlo šup do kontajnera, veď na smetisku vsiakne do zeme, že znehodnotí spodné vody, tak to je to posledné, čo takéhoto veľmi zaneprázdneného človeka môže zaujímať.

Iný príklad sa stal môjmu známemu, spolu so ženou a priateľmi si zašli do reštaurácie trochu posedieť. Objednal si víno. Keď si z neho odpil zistil, že dostal niečo čo sa vínu, ktoré si objednal čiastočne podobalo snáď iba farbou. Neviem už z akého dôvodu mal otvorenú peňaženku z ktorej vytŕčala vizitka jeho kamaráta, zamestnanca SOI. Obsluhujúca, keď ju uvidela ihneď to ohlásila svojmu vedúcemu. Ten okamžite prišiel ospravedlnil sa mu, že to bol omyl a dal mu priniesť ním požadované víno. Najhumornejšie na situácii bolo, že bol za tento hneď na mieste pokáraný manželkou, aby zbytočne nevzbudzoval pozornosť a neplašil obsluhujúci personál.

Kapitolou samou o sebe sú podnikatelia náturisti. Tvrdíte, že takých živnostenský zákon nepozná. Máte pravdu, ale v skutočnosti sú medzi nami a bez začervenania sa usilujú na úkor spotrebiteľa naučiť službu, ktorú ponúkajú. Žarnovica bola kedysi povestná výrobou viacerých druhov parketových podláh. Chlapi, čo ich chodili pokladať boli žiadaný majstri. Keďže v jednom období dopyt po majstroch bol väčší, ako bol ich počet k dispozícií, objavili sa náturisti. Veď to nič nie je. Na prvý pohľad nezasväteného človeka, to asi tak vyzerá. Hrboľatá mozaiková podlaha aj po vybrúsení vrcholov náturistom vyvolávala slzy v očiach zákazníčky. Podlahu dali do poriadku až privolaní majstri, ktorí ju museli chtiac, nechtiac nanovo prebrúsiť, aby ju dostali do roviny.

To je len pár odrobiniek zo stola života, ako je to a ako by to v skutočnosti nemalo byť. Buďme preto pozorní a bdelí, aby sme sa poškodenými nestali práve mi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?