Nie je podpis, ako podpis

Autor: Teodor Komenda | 20.10.2014 o 20:51 | Karma článku: 1,14 | Prečítané:  160x

Podpísať úradný dokument odtlačkom pečiatky s podpisom primátora sa mi zdá znehodnocujúce úradný dokument na nič neznamenajúci zdrap papieru. Áno, môžete namietnuť, že sa tak deje u menej „závažných“ úradných dokumentov (OZNÁMENIE o čase a mieste konania volieb do orgánov samosprávy obcí), ktorých by musel štatutár podpísať dosť veľký počet.   

Čo má na to povedať občan = zamestnanec, ktorý v živote musí často krát opakovať tie isté pohyby pri vykonávaní pracovných operácií v zamestnaní. Tiež sa mu do nich nie vždy chce, ale zo snívania ho preberie nutnosť zarobiť si, aby mal z čoho žiť. Na vlastné oči som videl dekrét podpísaný panovníčkou Máriou Teréziou opravnujúci majiteľa mlyna k mletiu múky. Vzhľadom na veľkosť monarchie takýchto oprávnení musela panovníčka podpísať počas svojho vládnutia asi dosť. No i napriek tomu z tohto dnes už historického dokumentu vidno, že mu venovala pozornosť a našla si čas a osobne ho podpísala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?