Milý náš sused, suseda...

Autor: Teodor Komenda | 2.7.2014 o 14:03 | Karma článku: 2,28 | Prečítané:  204x

o ľuďoch čosi, akože pozabudnú pri presťahovaní prehlásiť adresu. Zrejme ste sa s tým stretli asi viacerí. Sused sa odsťahoval, ale pani poštárka znovu a znovu doručuje poštu na jeho pôvodnú adresu. Raz, či dvakrát ste ochotní, takúto poštu vrátiť na poštu s tým, že dotyčný zábudlivec sa od Vás presťahoval, trebárs na susednú ulicu. Samozrejme pokiaľ to viete. 

Lebo nezriedka svoju novú adresu tak dobre tají, že ju neprezradí nikomu a potom sa nedá čudovať, že inštitúcie, kde bol z najrozličnejších dôvodov zaevidovaný, majú v tom chaos končiaci poznámkou na doručenke adresár sa na dotyčnej adrese už dlhší čas nezdržiava. Skrátka voda sa zavrela. A stačilo by tak málo, nahlásiť zmenu adresy na poštový úrad, keď mením len podnájom a na matrike zmenu prechodného pobytu. Horšia situácia nastáva v tom prípade, keď máte v jednom meste trvalý pobyt a zároveň by ste na určitý čas potrebovali bývať v tom istom meste, ale na inej adrese. Žiadalo by sa tu prihlásiť na prechodný pobyt, ale ako mi bolo raz vysvetlené pracovníčkou matriky, to nejde. Tiež by občan nemal zabudnúť na dodávateľov energií, telekomunikačných služieb, lekárov a pod. V neposlednom rade na svojich kamarátov a priateľov, samozrejme to posledné neplatí pokiaľ prechádza do ilegality a zametá z najrozličnejších príčin po sebe stopy napr. pre dlhy a pod.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?