A čo ešte?

Autor: Teodor Komenda | 6.1.2014 o 19:46 | Karma článku: 6,38 | Prečítané:  193x

„Šéfko neuveríte, vyletel som, hovorí elektrikár bývalému predákovi elektroúdržby. Ne vrav a čo takého sa Ťa spýtal, že si nevedel? Nič, normálka, vytiahol som si otázky z vyhlášky o vyhradených technických zariadeniach. Niektorí boli bledí už pred skúškou, ale so mnou to nerobilo nič. Rozmyslím si, čo budem odpovedať a vravím jednu otázku za druhou, všetky tak ako som sa v duchu pripravil. Pri najťažšej otázke, porucha na hlavnom vypínači, keď som už všetko povedal sa ma predseda skúšobnej komisie s privretými očami pýta: A čo ešte?

Pomyslel som si: Asi ma nepočúval pozorne, tak som mu všetko pekne ešte raz zopakoval. A on na to: A čo ešte? Mňa to dožralo, ale radšej som čušal. Spoločne sme rozmýšľali, keď vyhodil kolegu, ostatní sú bez šance. Kolega vraví: Ja viem prečo mi to urobil. Minule, keď prišiel na stredisko, mali sme poruchu na skracovacej píle. Tak som mu povedal: Pán vedúci, nielen rečniť, ale aj pomôcť pri oprave je treba. Nechcel sa dať zahanbiť, veď je elektrikár, ale nech maturoval ako chcel, poruchu neodstránil. Odišiel preč so stiahnutým chvostom. Tak mi to teraz osladil. Jeden z počúvajúcich chlapov povedal: Možno za tým budú peniaze. Za tých, čo skúša zvonka, má za kus 10 euro a za Vás nič, lebo to robí počas práce a ako vedúci nemá nárok na vyplatenie odmeny. Debata utíchla a po čase sa podarilo všetkým elektrikárom urobiť skúšky, lebo otázka: A čo ešte, nebola určená skúšaným pracovníkom údržby.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?