Lárom, fárom

Autor: Teodor Komenda | 25.10.2013 o 16:38 | Karma článku: 5,63 | Prečítané:  193x

Priženil som sa do rodiny starostu. Veru nebolo mi tam zle. Až na to, že v našom dome bolo vždy tak, ako chcel svokor. Aby sme „neživorili“na začiatok nám prihral obecnú betonárku. Zo mňa urobil konateľa. Dcéra bola ekonómkou. Všetko by bolo fajn, keby svokor nerozdával betón lárom, fárom svojím. Betonárka bola už po roku takéhoto hospodárenia v strate.

To sa nepozdávalo poslancom obecného zastupiteľstva. Keď som mu seriózne vravel, že to takto ďalej nejde, tak sa rozhodol konať. Rozšíril po dedine fámu, že som odjakživa priťahoval ženy. Tiež, že som sa zamotal do viacerých vzťahov, preto sa ani nečuduje, že betonárka dopadla tak, ako dopadla. Keď sa už o tom rozprávalo po celej dedine prišlo finále. Obecné zastupiteľstvo ma na základe jeho návrhu jednomyseľne odvolalo. Potom ma čakalo ešte jedno prekvapenie na ktoré do smrti nezabudnem. V nedeľu celá rodina obedovala po kope. Obed sa svokre vydaril. Po obede sme si ako tradične dopriali štrudlu a na záver ako bodku za chutným obedom maličkú kávičku. Svokor sa na mňa žoviálne pozrel a takto sa mi prihovoril:“Maťo dobre si sa najedol? „Odpovedal som po pravde. „Ďakujem dobre.“ Svokor pokračoval:“Pochutil Ti aj koláč?“ „Hej, bol vynikajúci.“ Pokračoval ďalej v rozhovore so mnou: „Kávu si si dal?“ „Bola vynikajúca,“ nezabudol som ju pochváliť. A vtedy to od neho prišlo. „Tak a teraz pál do piče, aby si po dedine netrúsil reči, že Ta starosta vyhnal z domu hladného, smädného. Tak toto som ani vo sne nepredpokladal, zbledol som. Keď som vyšiel z jedálne, pred dverami ma čakali zbalené kufre. Po mesiaci sa so mnou rozviedla aj žena pre vzájomné citové odcudzenie.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?