Užitočné slová

Autor: Teodor Komenda | 1.10.2013 o 18:31 | Karma článku: 6,99 | Prečítané:  138x

Keď pri rozhovore neviem ako ďalej, tak poviem slovo:“ Tento.“ Vôbec som si to neuvedomoval, že ho používam pomerne často. Keď ma na to priatelia upozornili, tak som sa za to hanbil, že sa neviem vynájsť a pokračovať v rozprávaní plynulo ďalej.

Po čase som zistil, že aj iní ľudia majú obľúbené určité slová, ktoré im pomáhajú, keď sú v tvŕdzi. Fotoreportér Zajíc z Mladého sveta si vypomáhal slovným spojením:“Je to..“ Spisovateľ Janovic v jednom rozhovore na seba prezradil, že spojka “ale“mu pomáha, aby sa nestal konzervatívny. Môj nadriadený v spomienke na zašlé, „stabilnejšie,“ časy si pomáha takouto odvolávkou „tam, prv.“ Tréner karate, keď nám ukázal nejakú techniku, blysol po nás očami a rozhodným hlasom zvolal:“Jasné!“ Dcéra Lucia má obľúbený výraz:“Ty kokso.“ Predtým používala zachrčanie, ako keď prasa skapína pod mäsiarovým nožom. Keď sme sa jej začudovane pýtali, čo to ako znamená, tak nám odpovedala:“To je zvolanie ako napr.: Ej ha.“ Jano Senko, môj spolubývajúci z internátu, keď chcel povedať, že to čo sa práve dopočul, je úžasné zvolal:“Hady, hady, to má šmrnc.“ Murár Marián, keď nám robil stierku v izbe, zhŕňal svoju mienku o človeku, ktorý bol podľa neho podlý do obľúbeného výrazu:“Špina to je, klamár, kmín.“ Československý rozviedčik kpt. Minarík, keď sa vrátil z vysielača Slobodná Európa pri rozhovore v rádiu, keď už nevedel, ako ďalej, vsúval do reči: „e, hm, e...“ Kapitán Ernest počas ideovo politického školenia mužstva sa opieral o:“ Iste, istotne.“ Tento, ak Vás niečo napadne, dopíšte to nakoniec riadku a podajte to ďalej.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?