Užitočné slová

Autor: Teodor Komenda | 1.10.2013 o 18:31 | Karma článku: 6,99 | Prečítané:  139x

Keď pri rozhovore neviem ako ďalej, tak poviem slovo:“ Tento.“ Vôbec som si to neuvedomoval, že ho používam pomerne často. Keď ma na to priatelia upozornili, tak som sa za to hanbil, že sa neviem vynájsť a pokračovať v rozprávaní plynulo ďalej.

Po čase som zistil, že aj iní ľudia majú obľúbené určité slová, ktoré im pomáhajú, keď sú v tvŕdzi. Fotoreportér Zajíc z Mladého sveta si vypomáhal slovným spojením:“Je to..“ Spisovateľ Janovic v jednom rozhovore na seba prezradil, že spojka “ale“mu pomáha, aby sa nestal konzervatívny. Môj nadriadený v spomienke na zašlé, „stabilnejšie,“ časy si pomáha takouto odvolávkou „tam, prv.“ Tréner karate, keď nám ukázal nejakú techniku, blysol po nás očami a rozhodným hlasom zvolal:“Jasné!“ Dcéra Lucia má obľúbený výraz:“Ty kokso.“ Predtým používala zachrčanie, ako keď prasa skapína pod mäsiarovým nožom. Keď sme sa jej začudovane pýtali, čo to ako znamená, tak nám odpovedala:“To je zvolanie ako napr.: Ej ha.“ Jano Senko, môj spolubývajúci z internátu, keď chcel povedať, že to čo sa práve dopočul, je úžasné zvolal:“Hady, hady, to má šmrnc.“ Murár Marián, keď nám robil stierku v izbe, zhŕňal svoju mienku o človeku, ktorý bol podľa neho podlý do obľúbeného výrazu:“Špina to je, klamár, kmín.“ Československý rozviedčik kpt. Minarík, keď sa vrátil z vysielača Slobodná Európa pri rozhovore v rádiu, keď už nevedel, ako ďalej, vsúval do reči: „e, hm, e...“ Kapitán Ernest počas ideovo politického školenia mužstva sa opieral o:“ Iste, istotne.“ Tento, ak Vás niečo napadne, dopíšte to nakoniec riadku a podajte to ďalej.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?