Nastal čas otvoriť „konzervu“

Autor: Teodor Komenda | 9.11.2014 o 8:35 | Karma článku: 3,94 | Prečítané:  135x

Mnohým mladým mamičkám v Žarnovici, ktoré nedostali pre svoje deti materskú škôlku posmutnejú oči, keď prechádzajú povedľa pavilónu tejto organizácie  a vidia zakonzervované stavebne neukončené triedy situované na poschodí  ľavého pavilónu MŠ. Mestský úrad popritom neustále mediálne prezentuje, že skončil rok 2013 s finančným prebytkom. 

Pamätníci, ktorí chodili brigádovať na túto škôlku si veľmi dobre pamätajú, že bola postavená svojpomocne formou brigádnickej činnosti, až na profesie ako je elektroinštalácia, ktoré museli vykonať zamestnanci s odborným osvedčením na výkon tejto práce. Možno by stálo za uváženie prestať sa vyhovárať na nedostatok investícií a pustiť „čerstvý vzduch“ do cca 20 rokov zakonzervovaných tried a konečne po toľkých rokoch odkladania ich  dokončiť. Napomohlo by to ekonomike mladých rodín, keďže ako všetci dobre vieme utiahnuť rodinný rozpočet s platu otca rodinný je veľmi náročné. V súvislosti s výstavbou nového bytového domu môžeme očakávať aj nárast počtu detí, pre ktoré po dovŕšení tretieho roku života bude potrebná materská škola.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?