Občania, ohláste sa,

Autor: Teodor Komenda | 19.10.2014 o 11:07 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  208x

vykupujem staré káble, kože, staré perie, akumulátory, zváračky, chladničky, práčky, kožuchy, staré počítače ozýva sa megafónom z auta, róm jazdiaci pomedzi bytové domy na sídlisku. Mnohých z Vás pri čítaní nadpisu asi napadlo, že Vás navádzam na vzburu. Nie, to by ma veru ani vo sne nenapadlo. Každý sa musí pekne naučiť brániť sa sám. Nikto to zaňho robiť nebude. A ak aj, dá si to dobre zaplatiť. 

Kamarát sa sťažoval, že v práci (robí v hale s vysokým stropom) spadol blízko neho kus betónu zo stropu. Zrejme, ako následok zatekania po daždi. Ináč v hale po dlho trvajúcom daždi býva aj desať cm vody, podotkol, len tak mimochodom. Máte to tam veselé, dodávam s účasťou v hlase. Na šatni nám netečie teplá voda, takže na sprchovanie po práci môžeme rovno zabudnúť. Kúriť nám budú vraj pomocou výmenníkov vzduchu, ale v takej vysokej hale podľa mňa budeme mrznúť ako psi. Majiteľ nám povedal, že pri našej práci nám postačuje teplota šestnásť stupňov Celzia. Chcel by som ho vidieť, ako by on robil s elektrickým skrutkovačom, keď by mu bolo zima na ruky. V hale je na kope veľmi veľa strojov, tam je hluk, že si ani vlastné slovo nepočuješ. Majiteľ organizuje dobrovoľne prácu aj v sobotu, ale keď nám znížil prémie, odvtedy mu okrem agentúrnych zamestnancov, nik do roboty nechodí. Mali by ste na situáciu vo vašej spoločnosti s ručením obmedzeným upozorniť miestne príslušný inšpektorát práce v Banskej Bystrici, hovorím mu na jeho ponosy. Keď každý z nás sa bojí o prácu. No potom to tam nebude mať ľahké ani bezpečnostný technik. Veď práve, nikto im to tam ani dodávateľsky nechce robiť, zrejme sa každý bojí zodpovednosti za tú horu závad, čo treba odstrániť. To máš tak, keď majiteľ ani dobre nevedel, čo si kupuje, len videl, že už bude z neho pán továrnik. Už ho nikto nebude považovať za drobného vlastníka, malej firmičky.

Na budúce Vám zase prinesiem nové správy zo života zamestnancov a ostatných pracujúcich občanov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?