Užitočné slová

Autor: Teodor Komenda | 1.10.2013 o 18:31 | Karma článku: 6,99 | Prečítané:  136x

Keď pri rozhovore neviem ako ďalej, tak poviem slovo:“ Tento.“ Vôbec som si to neuvedomoval, že ho používam pomerne často. Keď ma na to priatelia upozornili, tak som sa za to hanbil, že sa neviem vynájsť a pokračovať v rozprávaní plynulo ďalej.

Po čase som zistil, že aj iní ľudia majú obľúbené určité slová, ktoré im pomáhajú, keď sú v tvŕdzi. Fotoreportér Zajíc z Mladého sveta si vypomáhal slovným spojením:“Je to..“ Spisovateľ Janovic v jednom rozhovore na seba prezradil, že spojka “ale“mu pomáha, aby sa nestal konzervatívny. Môj nadriadený v spomienke na zašlé, „stabilnejšie,“ časy si pomáha takouto odvolávkou „tam, prv.“ Tréner karate, keď nám ukázal nejakú techniku, blysol po nás očami a rozhodným hlasom zvolal:“Jasné!“ Dcéra Lucia má obľúbený výraz:“Ty kokso.“ Predtým používala zachrčanie, ako keď prasa skapína pod mäsiarovým nožom. Keď sme sa jej začudovane pýtali, čo to ako znamená, tak nám odpovedala:“To je zvolanie ako napr.: Ej ha.“ Jano Senko, môj spolubývajúci z internátu, keď chcel povedať, že to čo sa práve dopočul, je úžasné zvolal:“Hady, hady, to má šmrnc.“ Murár Marián, keď nám robil stierku v izbe, zhŕňal svoju mienku o človeku, ktorý bol podľa neho podlý do obľúbeného výrazu:“Špina to je, klamár, kmín.“ Československý rozviedčik kpt. Minarík, keď sa vrátil z vysielača Slobodná Európa pri rozhovore v rádiu, keď už nevedel, ako ďalej, vsúval do reči: „e, hm, e...“ Kapitán Ernest počas ideovo politického školenia mužstva sa opieral o:“ Iste, istotne.“ Tento, ak Vás niečo napadne, dopíšte to nakoniec riadku a podajte to ďalej.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?