Rodina ako u sprostých

Autor: Teodor Komenda | 12.5.2013 o 17:52 | (upravené 21.5.2013 o 10:31) Karma článku: 11,18 | Prečítané:  202x

„Kde som sa to len vydala“, vzdychla si žena, sediac za stolom pri rannej káve. „Chlapec presedí „celý deň“ za počítačom alebo je vyvalený na posteli pred televízorom.“ „A to má ešte len osem rokov?“

„Keď bude mať pätnásť rokov, tak Ťa aj vybije,“ povedala mužovi. „Iba, ak bude silnejší,“ oponoval jej na to s úsmevom muž. Žena neprestávala lamentovať:„Namiesto toho, aby si si hľadal robotu, celé dni len lúštiš krížovky alebo čítaš noviny.“ „A ja musím, ako blbá variť, chodiť po obede do roboty a ešte po Vás milosťpánoch aj upratovať.“ „Nemôžeš poprieť, že sme spoločne pri lúštení krížoviek, zaznamenali aj úspechy. Dvakrát sme vyhrali päť a raz desať euro.“ A výhru si vždy spravodlivo podelíme. „Hej, ale koľko si už investoval do kúpy korešpondenčných lístkov?““Dosť, ale aspoň si trénujem pamäť“, chabo namietal na jej námietky muž.“ Inokedy. „S tými anketami ma poriadne srdíš. Vždy, keď posielaš foto dokumentáciu z monitorovania, prečerpáš kvótu na internet. To Ti nemôžu dať počítač aj s internetom, keď pre nich robíš? zašomrala žena. Ani minulý mesiac si mi neuhradil poplatok za prečerpanie kvóty. Muž bez námietky pokrčil plecami a keďže bolo už po ôsmej, išiel pozrieť, či im neprišla pošta. To bol pre neho každodenný, vzrušujúci rituál, s očakávaním pozrieť, čo vo svojom vnútri ukrýva ich poštová schránka.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?